Kantoni Thenon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thenon
Canton de Thenon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Périgueux
Kryeqëndra Thenon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,84 km2
Popullsia 4.378 banorë 2010
Dendësia 22,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2440

Kantoni Thenon (frëngjisht: Canton de Thenon) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thenon. Ka sipërfaqe 193.84km2 dhe popullsi 4378 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thenon aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]