Kantoni Périgueux-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Périgueux-Centre
Canton de Périgueux-Centre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Périgueux
Kryeqëndra Périgueux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.346 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2427

Kantoni Périgueux-Centre (frëngjisht: Canton de Périgueux-Centre) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Périgueux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18346 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Périgueux-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008 - 2014 - Jean-Paul Daudou

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]