Kantoni Saint-Astier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Astier
Canton de Saint-Astier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Périgueux
Kryeqëndra Saint-Astier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 227,56 km2
Popullsia 19.332 banorë 2010
Dendësia 84,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2430

Kantoni Saint-Astier (frëngjisht: Canton de Saint-Astier) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Astier. Ka sipërfaqe 227.56km2 dhe popullsi 19332 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Astier aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacques Monmarson

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]