Kantoni Issigeac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Issigeac
Canton d'Issigeac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Bergerac
Kryeqëndra Issigeac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,29 km2
Popullsia 4.268 banorë 2010
Dendësia 23,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2414

Kantoni Issigeac (frëngjisht: Canton d'Issigeac) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Issigeac. Ka sipërfaqe 178.29km2 dhe popullsi 4268 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Issigeac aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Jean-Claude Castagner

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]