Kantoni Bussière-Badil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bussière-Badil
Canton de Bussière-Badil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Bussière-Badil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,09 km2
Popullsia 3.641 banorë 2010
Dendësia 26,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2406

Kantoni Bussière-Badil (frëngjisht: Canton de Bussière-Badil) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bussière-Badil. Ka sipërfaqe 139.09km2 dhe popullsi 3641 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bussière-Badil aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Didier Vignal

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]