Kantoni Neuvic (Dordogne)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuvic (Dordogne)
Canton de Neuvic
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Périgueux
Kryeqëndra Neuvic
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,18 km2
Popullsia 7.908 banorë 2010
Dendësia 41,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2425

Kantoni Neuvic (Dordogne) (frëngjisht: Canton de Neuvic (Dordogne)) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuvic. Ka sipërfaqe 192.18km2 dhe popullsi 7908 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuvic (Dordogne) aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]