Kantoni Beaumont-du-Périgord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaumont-du-Périgord
Canton de Beaumont-du-Périgord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Bergerac
Kryeqëndra Beaumont-du-Périgord
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,65 km2
Popullsia 3.611 banorë 2010
Dendësia 20,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2401

Kantoni Beaumont-du-Périgord (frëngjisht: Canton de Beaumont-du-Périgord) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaumont-du-Périgord. Ka sipërfaqe 178.65km2 dhe popullsi 3611 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaumont-du-Périgord aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]