Kantoni Le Bugue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Bugue
Canton du Bugue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kryeqëndra Le Bugue
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 157,3 km2
Popullsia 4.902 banorë 2010
Dendësia 31,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2405

Kantoni Le Bugue (frëngjisht: Canton du Bugue) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bugue. Ka sipërfaqe 157.3km2 dhe popullsi 4902 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Bugue aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gérard Labrousse

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]