Kantoni Villefranche-de-Lonchat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villefranche-de-Lonchat
Canton de Villefranche-de-Lonchat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Bergerac
Kryeqëndra Villefranche-de-Lonchat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,96 km2
Popullsia 4.927 banorë 2010
Dendësia 30,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2446

Kantoni Villefranche-de-Lonchat (frëngjisht: Canton de Villefranche-de-Lonchat) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villefranche-de-Lonchat. Ka sipërfaqe 159.96km2 dhe popullsi 4927 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villefranche-de-Lonchat aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Thierry Boidé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]