Kantoni Champagnac-de-Belair

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Champagnac-de-Belair
Canton de Champagnac-de-Belair
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Champagnac-de-Belair
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 133,13 km2
Popullsia 3.086 banorë 2010
Dendësia 23,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2409

Kantoni Champagnac-de-Belair (frëngjisht: Canton de Champagnac-de-Belair) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champagnac-de-Belair. Ka sipërfaqe 133.13km2 dhe popullsi 3086 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champagnac-de-Belair aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Christian Mazière

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]