Kantoni Saint-Pardoux-la-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Pardoux-la-Rivière
Canton de Saint-Pardoux-la-Rivière
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Saint-Pardoux-la-Rivière
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,81 km2
Popullsia 4.448 banorë 2010
Dendësia 20,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2433

Kantoni Saint-Pardoux-la-Rivière (frëngjisht: Canton de Saint-Pardoux-la-Rivière) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Pardoux-la-Rivière. Ka sipërfaqe 214.81km2 dhe popullsi 4448 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Pardoux-la-Rivière aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Georges Colas

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]