Kantoni Mareuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mareuil
Canton de Mareuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Mareuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 225,1 km2
Popullsia 3.543 banorë 2010
Dendësia 15,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2419

Kantoni Mareuil (frëngjisht: Canton de Mareuil) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mareuil. Ka sipërfaqe 225.1km2 dhe popullsi 3543 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mareuil aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Jean-Paul Couvy

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]