Kantoni Montpon-Ménestérol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montpon-Ménestérol
Canton de Montpon-Ménestérol
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Périgueux
Kryeqëndra Montpon-Ménestérol
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 227,33 km2
Popullsia 10.832 banorë 2010
Dendësia 47,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2423

Kantoni Montpon-Ménestérol (frëngjisht: Canton de Montpon-Ménestérol) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpon-Ménestérol. Ka sipërfaqe 227.33km2 dhe popullsi 10832 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpon-Ménestérol aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Paul Lotterie

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]