Kantoni Nontron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nontron
Canton de Nontron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Nontron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 266,31 km2
Popullsia 8.962 banorë 2010
Dendësia 33,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2426

Kantoni Nontron (frëngjisht: Canton de Nontron) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nontron. Ka sipërfaqe 266.31km2 dhe popullsi 8962 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nontron aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pascal Bourdeau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]