Kantoni Jumilhac-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jumilhac-le-Grand
Canton de Jumilhac-le-Grand
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Nontron
Kryeqëndra Jumilhac-le-Grand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 221,4 km2
Popullsia 4.914 banorë 2010
Dendësia 22,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2415

Kantoni Jumilhac-le-Grand (frëngjisht: Canton de Jumilhac-le-Grand) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jumilhac-le-Grand. Ka sipërfaqe 221.4km2 dhe popullsi 4914 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jumilhac-le-Grand aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Michel Karp

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]