Kantoni La Force

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Force
Canton de La Force
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Bergerac
Kryeqëndra La Force
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 230,53 km2
Popullsia 12.244 banorë 2010
Dendësia 53,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2416

Kantoni La Force (frëngjisht: Canton de La Force) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Force. Ka sipërfaqe 230.53km2 dhe popullsi 12244 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Force aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Armand Zaccaron

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]