Kantoni Cérilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cérilly
Canton de Cérilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Cérilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 344,44 km2
Popullsia 6.037 banorë 2010
Dendësia 17,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 302

Kantoni Cérilly (frëngjisht: Canton de Cérilly) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cérilly. Ka sipërfaqe 344.44km2 dhe popullsi 6037 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cérilly aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]