Kantoni Montluçon-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kantoni Montluçon-Ouest
Canton de Montluçon-Ouest (2e Canton)
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Montluçon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.008 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 321

Kantoni Montluçon-Ouest (frëngjisht: Canton de Montluçon-Ouest) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montluçon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14008 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Montluçon-Ouest aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]