Kantoni Bourbon-l'Archambault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourbon-l'Archambault
Canton de Bourbon-l'Archambault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Bourbon-l'Archambault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 319,36 km2
Popullsia 6.320 banorë 2010
Dendësia 19,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 301

Kantoni Bourbon-l'Archambault (frëngjisht: Canton de Bourbon-l'Archambault) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourbon-l'Archambault. Ka sipërfaqe 319.36km2 dhe popullsi 6320 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourbon-l'Archambault aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]