Kantoni Commentry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Commentry
Canton de Commentry
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Commentry
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 64,43 km2
Popullsia 8.114 banorë 2010
Dendësia 125,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 305

Kantoni Commentry (frëngjisht: Canton de Commentry) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Commentry. Ka sipërfaqe 64.43km2 dhe popullsi 8114 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Commentry aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]