Kantoni Chevagnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chevagnes
Canton de Chevagnes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Chevagnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 385,09 km2
Popullsia 7.110 banorë 2010
Dendësia 18,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 304

Kantoni Chevagnes (frëngjisht: Canton de Chevagnes) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chevagnes. Ka sipërfaqe 385.09km2 dhe popullsi 7110 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chevagnes aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]