Kantoni Vichy-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Vichy-Sud
Canton de Vichy-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Vichy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.931 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 330

Kantoni Vichy-Sud (frëngjisht: Canton de Vichy-Sud) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vichy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12931 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Vichy-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]