Kantoni Moulins-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moulins-Ouest
Canton de Moulins-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Moulins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.152 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 324

Kantoni Moulins-Ouest (frëngjisht: Canton de Moulins-Ouest) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moulins. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15152 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moulins-Ouest aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]