Kantoni Saint-Pourçain-sur-Sioule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Pourçain-sur-Sioule
Canton de Saint-Pourçain-sur-Sioule
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Saint-Pourçain-sur-Sioule
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,38 km2
Popullsia 10.811 banorë 2010
Dendësia 49,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 326

Kantoni Saint-Pourçain-sur-Sioule (frëngjisht: Canton de Saint-Pourçain-sur-Sioule) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Pourçain-sur-Sioule. Ka sipërfaqe 220.38km2 dhe popullsi 10811 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Pourçain-sur-Sioule aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]