Kantoni Hérisson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hérisson
Canton de Hérisson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Hérisson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 435,22 km2
Popullsia 8.992 banorë 2010
Dendësia 20,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 312

Kantoni Hérisson (frëngjisht: Canton de Hérisson) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hérisson. Ka sipërfaqe 435.22km2 dhe popullsi 8992 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hérisson aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]