Kantoni Marcillat-en-Combraille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marcillat-en-Combraille
Canton de Marcillat-en-Combraille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Marcillat-en-Combraille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 248,25 km2
Popullsia 5.986 banorë 2010
Dendësia 24,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 317

Kantoni Marcillat-en-Combraille (frëngjisht: Canton de Marcillat-en-Combraille) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marcillat-en-Combraille. Ka sipërfaqe 248.25km2 dhe popullsi 5986 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marcillat-en-Combraille aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]