Kantoni Yzeure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Yzeure
Canton d'Yzeure
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Yzeure
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,66 km2
Popullsia 17.387 banorë 2010
Dendësia 81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 333

Kantoni Yzeure (frëngjisht: Canton d'Yzeure) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Yzeure. Ka sipërfaqe 214.66km2 dhe popullsi 17387 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Yzeure aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]