Kantoni Gannat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gannat
Canton de Gannat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Gannat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,67 km2
Popullsia 9.715 banorë 2010
Dendësia 69,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 311

Kantoni Gannat (frëngjisht: Canton de Gannat) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gannat. Ka sipërfaqe 140.67km2 dhe popullsi 9715 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gannat aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]