Kantoni Huriel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Huriel
Canton de Huriel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Huriel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 378,46 km2
Popullsia 7.552 banorë 2010
Dendësia 19,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 313

Kantoni Huriel (frëngjisht: Canton d'Huriel) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Huriel. Ka sipërfaqe 378.46km2 dhe popullsi 7552 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Huriel aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]