Kantoni Ébreuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ébreuil
Canton d'Ébreuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Ébreuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,13 km2
Popullsia 4.645 banorë 2010
Dendësia 22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 309

Kantoni Ébreuil (frëngjisht: Canton d'Ébreuil) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ébreuil. Ka sipërfaqe 211.13km2 dhe popullsi 4645 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ébreuil aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]