Kantoni Le Montet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Montet
Canton du Montet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Le Montet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 268,97 km2
Popullsia 5.087 banorë 2010
Dendësia 18,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 319

Kantoni Le Montet (frëngjisht: Canton du Montet) është një kantondepartamentin Allier, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Montet. Ka sipërfaqe 268.97km2 dhe popullsi 5087 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Montet aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]