Kantoni Moulins-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moulins-Sud
Canton de Moulins-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Moulins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.623 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 323

Kantoni Moulins-Sud (frëngjisht: Canton de Moulins-Sud) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moulins. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13623 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moulins-Sud aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]