Kantoni Varennes-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Varennes-sur-Allier
Canton de Varennes-sur-Allier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Varennes-sur-Allier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197,51 km2
Popullsia 14.432 banorë 2010
Dendësia 73,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 328

Kantoni Varennes-sur-Allier (frëngjisht: Canton de Varennes-sur-Allier) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Varennes-sur-Allier. Ka sipërfaqe 197.51km2 dhe popullsi 14432 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Varennes-sur-Allier aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]