Jump to content

Kantoni Gagny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Gagny
kanton
Popullsia
 • Gjithsej38.765

Kantoni Gagny (frëngjisht: Canton de Gagny) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gagny. Ka sipërfaqe 6.83km2 dhe popullsi 38765 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gagny aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]