Kantoni Aulnay-sous-Bois-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aulnay-sous-Bois-Sud
Canton d'Aulnay-sous-Bois-Sud
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Aulnay-sous-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°29′57″V 48°55′27″L / 2.499167°V 48.924167°L / 2.499167; 48.924167 (Kantoni Aulnay-sous-Bois-Sud)Koordinatat: 2°29′57″V 48°55′27″L / 2.499167°V 48.924167°L / 2.499167; 48.924167 (Kantoni Aulnay-sous-Bois-Sud)
Lartësia 0 0 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Popullsia 27.054 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9304

Kantoni Aulnay-sous-Bois-Sud (frëngjisht: Canton d'Aulnay-sous-Bois-Sud) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aulnay-sous-Bois. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27054 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aulnay-sous-Bois-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]