Kantoni Bobigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bobigny
Canton de Bobigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Bobigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 6,77 km2
Popullsia 48.503 banorë 2009
Dendësia 7.164,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9307

Kantoni Bobigny (frëngjisht: Canton de Bobigny) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bobigny. Ka sipërfaqe 6.77km2 dhe popullsi 48503 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bobigny aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]