Kantoni Bondy-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Bondy-Nord-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.832

Kantoni Bondy-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Bondy-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bondy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27832 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bondy-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]