Kantoni Saint-Denis-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Denis-Nord-Ouest
Canton de Saint-Denis-Nord-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Saint-Denis
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°57′V 2°21′L / 48.95°V 2.35°L / 48.95; 2.35 (Kantoni Saint-Denis-Nord-Ouest)Koordinatat: 48°57′V 2°21′L / 48.95°V 2.35°L / 48.95; 2.35 (Kantoni Saint-Denis-Nord-Ouest)
Popullsia 30.065 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9328

Kantoni Saint-Denis-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Saint-Denis-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 30065 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Denis-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]