Kantoni La Courneuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Courneuve
Canton de La Courneuve
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Saint-Denis
Kryeqëndra La Courneuve
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°23′48″V 48°55′56″L / 2.396667°V 48.932222°L / 2.396667; 48.932222 (Kantoni La Courneuve)Koordinatat: 2°23′48″V 48°55′56″L / 2.396667°V 48.932222°L / 2.396667; 48.932222 (Kantoni La Courneuve)
Lartësia 29 60 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 7,52 km2
Popullsia 37.700 banorë 2009
Dendësia 5.013,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9310

Kantoni La Courneuve (frëngjisht: Canton de La Courneuve) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Courneuve. Ka sipërfaqe 7.52km2 dhe popullsi 37700 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Courneuve aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]