Kantoni Noisy-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Noisy-le-Grand
Canton de Noisy-le-Grand
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Noisy-le-Grand
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°34′03″V 48°51′16″L / 2.567368°V 48.854437°L / 2.567368; 48.854437 (Kantoni Noisy-le-Grand)Koordinatat: 2°34′03″V 48°51′16″L / 2.567368°V 48.854437°L / 2.567368; 48.854437 (Kantoni Noisy-le-Grand)
Sipërfaqja 14,6 km2
Popullsia 69.792 banorë 2009
Dendësia 4.780,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9319

Kantoni Noisy-le-Grand (frëngjisht: Canton de Noisy-le-Grand) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noisy-le-Grand. Ka sipërfaqe 14.6km2 dhe popullsi 69792 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noisy-le-Grand aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]