Kantoni Aubervilliers-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aubervilliers-Est
Canton d'Aubervilliers-Est
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Saint-Denis
Kryeqëndra Aubervilliers
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°23′41″V 48°54′48″L / 2.394722°V 48.913333°L / 2.394722; 48.913333 (Kantoni Aubervilliers-Est)Koordinatat: 2°23′41″V 48°54′48″L / 2.394722°V 48.913333°L / 2.394722; 48.913333 (Kantoni Aubervilliers-Est)
Lartësia 0 0 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Popullsia 40.977 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9301

Kantoni Aubervilliers-Est (frëngjisht: Canton d'Aubervilliers-Est) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubervilliers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 40977 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aubervilliers-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]