Kantoni Les Lilas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Lilas
Canton des Lilas
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Les Lilas
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°24′50″V 48°53′00″L / 2.413774°V 48.8834°L / 2.413774; 48.8834 (Kantoni Les Lilas)Koordinatat: 2°24′50″V 48°53′00″L / 2.413774°V 48.8834°L / 2.413774; 48.8834 (Kantoni Les Lilas)
Sipërfaqja 1,96 km2
Popullsia 40.560 banorë 2009
Dendësia 20.693,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9323

Kantoni Les Lilas (frëngjisht: Canton des Lilas) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Lilas. Ka sipërfaqe 1.96km2 dhe popullsi 40560 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Lilas aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]