Kantoni Neuilly-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuilly-sur-Marne
Canton de Neuilly-sur-Marne
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Neuilly-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°31′52″V 48°51′20″L / 2.531233°V 48.85551°L / 2.531233; 48.85551 (Kantoni Neuilly-sur-Marne)Koordinatat: 2°31′52″V 48°51′20″L / 2.531233°V 48.85551°L / 2.531233; 48.85551 (Kantoni Neuilly-sur-Marne)
Sipërfaqja 6,86 km2
Popullsia 33.157 banorë 2009
Dendësia 4.833,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9337

Kantoni Neuilly-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Neuilly-sur-Marne) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-sur-Marne. Ka sipërfaqe 6.86km2 dhe popullsi 33157 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuilly-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]