Kantoni Saint-Denis-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Denis-Nord-Est
Canton de Saint-Denis-Nord-Est
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Saint-Denis
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°22′19″V 48°56′14″L / 2.372056°V 48.937146°L / 2.372056; 48.937146 (Kantoni Saint-Denis-Nord-Est)Koordinatat: 2°22′19″V 48°56′14″L / 2.372056°V 48.937146°L / 2.372056; 48.937146 (Kantoni Saint-Denis-Nord-Est)
Popullsia 52.542 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9327

Kantoni Saint-Denis-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Saint-Denis-Nord-Est) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 52542 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Denis-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]