Kantoni Stains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Stains
Canton de Stains
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Saint-Denis
Kryeqëndra Stains
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°23′00″V 48°57′00″L / 2.3833°V 48.95°L / 2.3833; 48.95 (Kantoni Stains)Koordinatat: 2°23′00″V 48°57′00″L / 2.3833°V 48.95°L / 2.3833; 48.95 (Kantoni Stains)
Sipërfaqja 5,39 km2
Popullsia 33.951 banorë 2009
Dendësia 6.298,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9332

Kantoni Stains (frëngjisht: Canton de Stains) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Stains. Ka sipërfaqe 5.39km2 dhe popullsi 33951 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Stains aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]