Kantoni Sevran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sevran
Canton de Sevran
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Sevran
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°32′00″V 48°56′00″L / 2.5333°V 48.9333°L / 2.5333; 48.9333 (Kantoni Sevran)Koordinatat: 2°32′00″V 48°56′00″L / 2.5333°V 48.9333°L / 2.5333; 48.9333 (Kantoni Sevran)
Sipërfaqja 7,28 km2
Popullsia 50.021 banorë 2009
Dendësia 6.871,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9331

Kantoni Sevran (frëngjisht: Canton de Sevran) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sevran. Ka sipërfaqe 7.28km2 dhe popullsi 50021 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sevran aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]