Kantoni Livry-Gargan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Livry-Gargan
Canton de Livry-Gargan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Livry-Gargan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 7,38 km2
Popullsia 41.206 banorë 2009
Dendësia 5.583,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9314

Kantoni Livry-Gargan (frëngjisht: Canton de Livry-Gargan) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Livry-Gargan. Ka sipërfaqe 7.38km2 dhe popullsi 41206 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Livry-Gargan aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]