Kantoni Neuilly-Plaisance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuilly-Plaisance
Canton de Neuilly-Plaisance
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Neuilly-Plaisance
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°30′29″V 48°51′52″L / 2.508059°V 48.864432°L / 2.508059; 48.864432 (Kantoni Neuilly-Plaisance)Koordinatat: 2°30′29″V 48°51′52″L / 2.508059°V 48.864432°L / 2.508059; 48.864432 (Kantoni Neuilly-Plaisance)
Sipërfaqja 3,42 km2
Popullsia 20.318 banorë 2009
Dendësia 5.940,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9318

Kantoni Neuilly-Plaisance (frëngjisht: Canton de Neuilly-Plaisance) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-Plaisance. Ka sipërfaqe 3.42km2 dhe popullsi 20318 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuilly-Plaisance aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]