Kantoni Tremblay-en-France

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tremblay-en-France
Canton de Tremblay-en-France
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Tremblay-en-France
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°34′20″V 48°57′00″L / 2.572222°V 48.95°L / 2.572222; 48.95 (Kantoni Tremblay-en-France)Koordinatat: 2°34′20″V 48°57′00″L / 2.572222°V 48.95°L / 2.572222; 48.95 (Kantoni Tremblay-en-France)
Sipërfaqja 22,4 km2
Popullsia 35.036 banorë 2009
Dendësia 1.564,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9333

Kantoni Tremblay-en-France (frëngjisht: Canton de Tremblay-en-France) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tremblay-en-France. Ka sipërfaqe 22.4km2 dhe popullsi 35036 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tremblay-en-France aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]