Kantoni Noisy-le-Sec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Noisy-le-Sec
Canton de Noisy-le-Sec
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Noisy-le-Sec
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Lartësia 55 120 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 5,04 km2
Popullsia 39.270 banorë 2009
Dendësia 7.791,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9320

Kantoni Noisy-le-Sec (frëngjisht: Canton de Noisy-le-Sec) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noisy-le-Sec. Ka sipërfaqe 5.04km2 dhe popullsi 39270 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noisy-le-Sec aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]